tüfa ta ll, verbo

llow –

vt

recibir.

Simona egu Audilio amuygu fütxa pikun mapu ñi küzawal egu, llowgeygu. ‘Simona y Audilio fueron a trabajar al norte grande, fueron recibidos allá.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche llowün llowli llowchi
eymi llowimi llowülmi llowge
fey llowi llowle llowpe
iñchiw llowiyu llowliyu llowyu
eymu llowimu llowülmu llowmu
feyegu llowigu llowle egu llowpe egu
iñchiñ llowiyiñ llowliyiñ llow
eymün llowimün llowülmün llowmün
feyegün llowigün llowle egün llowpe egün

Comparte esto: