tüfa ta lh, verbo

lhawenhtu –

vt

tomar remedio.

¿Chem lhawenhtualu Martin tañi txüfonkülewenoal? ‘¿Qué remedio tomará Martín para dejar de toser?’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche lhawenhtun lhawenhtuli lhawenhtuchi
eymi lhawenhtuymi lhawenhtulmi lhawenhtuge
fey lhawenhtuy lhawenhtule lhawenhtupe
iñchiw lhawenhtuyu lhawenhtuliyu lhawenhtuyu
eymu lhawenhtuymu lhawenhtulmu lhawenhtumu
feyegu lhawenhtuygu lhawenhtule egu lhawenhtupe egu
iñchiñ lhawenhtu lhawenhtuliyiñ lhawenhtu
eymün lhawenhtuymün lhawenhtulmün lhawenhtumün
feyegün lhawenhtuygün lhawenhtule egün lhawenhtupe egün

Comparte esto: