tüfa ta l, verbo

lepümumaw –

vi

quitarse el sueño.


iney indicativo condicional imperativo
iñche lepümumawün lepümumawli lepümumawchi
eymi lepümumawimi lepümumawülmi lepümumawge
fey lepümumawi lepümumawle lepümumawpe
iñchiw lepümumawiyu lepümumawliyu lepümumawyu
eymu lepümumawimu lepümumawülmu lepümumawmu
feyegu lepümumawigu lepümumawle egu lepümumawpe egu
iñchiñ lepümumawiyiñ lepümumawliyiñ lepümumaw
eymün lepümumawimün lepümumawülmün lepümumawmün
feyegün lepümumawigün lepümumawle egün lepümumawpe egün

Comparte esto: