tüfa ta k, verbo

kutxanküle –

vi

estar enfermo, enferma.


iney indicativo condicional imperativo
iñche kutxankülen kutxanküleli kutxankülechi
eymi kutxanküleymi kutxankülelmi kutxankülege
fey kutxanküley kutxankülele kutxankülepe
iñchiw kutxanküleyu kutxanküleliyu kutxanküleyu
eymu kutxanküleymu kutxankülelmu kutxankülemu
feyegu kutxanküleygu kutxankülele egu kutxankülepe egu
iñchiñ kutxanküle kutxanküleliyiñ kutxanküle
eymün kutxanküleymün kutxankülelmün kutxankülemün
feyegün kutxanküleygün kutxankülele egün kutxankülepe egün

Comparte esto: