tüfa ta k, verbo

kütxaltu –

vt

hacer fuego.

Kütxaltukilge. ‘No encender fuego.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche kütxaltun kütxaltuli kütxaltuchi
eymi kütxaltuymi kütxaltulmi kütxaltuge
fey kütxaltuy kütxaltule kütxaltupe
iñchiw kütxaltuyu kütxaltuliyu kütxaltuyu
eymu kütxaltuymu kütxaltulmu kütxaltumu
feyegu kütxaltuygu kütxaltule egu kütxaltupe egu
iñchiñ kütxaltu kütxaltuliyiñ kütxaltu
eymün kütxaltuymün kütxaltulmün kütxaltumün
feyegün kütxaltuygün kütxaltule egün kütxaltupe egün

Comparte esto: