tüfa ta k, verbo

kurülküle –

vi

estar en negritas (letras).

Azkintuge ti wirin kurülkülelu. ‘Fíjate en las palabras que están señaladas en negrita.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche kurülkülen kurülküleli kurülkülechi
eymi kurülküleymi kurülkülelmi kurülkülege
fey kurülküley kurülkülele kurülkülepe
iñchiw kurülküleyu kurülküleliyu kurülküleyu
eymu kurülküleymu kurülkülelmu kurülkülemu
feyegu kurülküleygu kurülkülele egu kurülkülepe egu
iñchiñ kurülküle kurülküleliyiñ kurülküle
eymün kurülküleymün kurülkülelmün kurülkülemün
feyegün kurülküleygün kurülkülele egün kurülkülepe egün

Comparte esto: