tüfa ta k, verbo

kürüfküle –

vi

haber viento.


iney indicativo condicional imperativo
iñche kürüfkülen kürüfküleli kürüfkülechi
eymi kürüfküleymi kürüfkülelmi kürüfkülege
fey kürüfküley kürüfkülele kürüfkülepe
iñchiw kürüfküleyu kürüfküleliyu kürüfküleyu
eymu kürüfküleymu kürüfkülelmu kürüfkülemu
feyegu kürüfküleygu kürüfkülele egu kürüfkülepe egu
iñchiñ kürüfküle kürüfküleliyiñ kürüfküle
eymün kürüfküleymün kürüfkülelmün kürüfkülemün
feyegün kürüfküleygün kürüfkülele egün kürüfkülepe egün

Comparte esto: