tüfa ta k, verbo

küpa ümawküle –

vi

tener sueño.


iney indicativo condicional imperativo
iñche küpa ümawkülen küpa ümawküleli küpa ümawkülechi
eymi küpa ümawküleymi küpa ümawkülelmi küpa ümawkülege
fey küpa ümawküley küpa ümawkülele küpa ümawkülepe
iñchiw küpa ümawküleyu küpa ümawküleliyu küpa ümawküleyu
eymu küpa ümawküleymu küpa ümawkülelmu küpa ümawkülemu
feyegu küpa ümawküleygu küpa ümawkülele egu küpa ümawkülepe egu
iñchiñ küpa ümawküle küpa ümawküleliyiñ küpa ümawküle
eymün küpa ümawküleymün küpa ümawkülelmün küpa ümawkülemün
feyegün küpa ümawküleygün küpa ümawkülele egün küpa ümawkülepe egün

Comparte esto: