tüfa ta k, verbo

kümeleka –

vi

estar bien.

¿Kümelekaymi lamgen? ‘¿Estás bien, hermano?’


iney indicativo condicional imperativo
iñche kümelekan kümelekali kümelekachi
eymi kümelekaymi kümelekalmi kümelekage
fey kümelekay kümelekale kümelekape
iñchiw kümelekayu kümelekaliyu kümelekayu
eymu kümelekaymu kümelekalmu kümelekamu
feyegu kümelekaygu kümelekale egu kümelekape egu
iñchiñ kümeleka kümelekaliyiñ kümeleka
eymün kümelekaymün kümelekalmün kümelekamün
feyegün kümelekaygün kümelekale egün kümelekape egün

Comparte esto: