tüfa ta k, verbo

kimelfaluw –

vi

presentarse personalmente.

Kimelfaluwam mapuzugun mew ‘presentarse en mapuzugun’. [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche kimelfaluwün kimelfaluwli kimelfaluwchi
eymi kimelfaluwimi kimelfaluwülmi kimelfaluwge
fey kimelfaluwi kimelfaluwle kimelfaluwpe
iñchiw kimelfaluwiyu kimelfaluwliyu kimelfaluwyu
eymu kimelfaluwimu kimelfaluwülmu kimelfaluwmu
feyegu kimelfaluwigu kimelfaluwle egu kimelfaluwpe egu
iñchiñ kimelfaluwiyiñ kimelfaluwliyiñ kimelfaluw
eymün kimelfaluwimün kimelfaluwülmün kimelfaluwmün
feyegün kimelfaluwigün kimelfaluwle egün kimelfaluwpe egün

Comparte esto: