tüfa ta k, verbo

katxüka –

vt

picar.

Katxükagekey ta apio. ‘Se pica el apio.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche katxükan katxükali katxükachi
eymi katxükaymi katxükalmi katxükage
fey katxükay katxükale katxükape
iñchiw katxükayu katxükaliyu katxükayu
eymu katxükaymu katxükalmu katxükamu
feyegu katxükaygu katxükale egu katxükape egu
iñchiñ katxüka katxükaliyiñ katxüka
eymün katxükaymün katxükalmün katxükamün
feyegün katxükaygün katxükale egün katxükape egün

Comparte esto: