tüfa ta k, verbo

kalülküzaw –

vt

hacer ejercicios.

Kalülküzawküley. ‘Está haciendo ejercicios.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche kalülküzawün kalülküzawli kalülküzawchi
eymi kalülküzawimi kalülküzawülmi kalülküzawge
fey kalülküzawi kalülküzawle kalülküzawpe
iñchiw kalülküzawiyu kalülküzawliyu kalülküzawyu
eymu kalülküzawimu kalülküzawülmu kalülküzawmu
feyegu kalülküzawigu kalülküzawle egu kalülküzawpe egu
iñchiñ kalülküzawiyiñ kalülküzawliyiñ kalülküzaw
eymün kalülküzawimün kalülküzawülmün kalülküzawmün
feyegün kalülküzawigün kalülküzawle egün kalülküzawpe egün

Comparte esto: