tüfa ta i, verbo

inafülküle –

vi

estar cerca.

Inafülküley ruka mew. ‘Está cerca de la casa.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche inafülkülen inafülküleli inafülkülechi
eymi inafülküleymi inafülkülelmi inafülkülege
fey inafülküley inafülkülele inafülkülepe
iñchiw inafülküleyu inafülküleliyu inafülküleyu
eymu inafülküleymu inafülkülelmu inafülkülemu
feyegu inafülküleygu inafülkülele egu inafülkülepe egu
iñchiñ inafülküle inafülküleliyiñ inafülküle
eymün inafülküleymün inafülkülelmün inafülkülemün
feyegün inafülküleygün inafülkülele egün inafülkülepe egün

Comparte esto: