tüfa ta i, verbo

inafeypi –

vt

repetir.

Allkütuge ka inafeypige ti rakin. ‘Escucha y repite los números.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche inafeypin inafeypili inafeypichi
eymi inafeypiymi inafeypilmi inafeypige
fey inafeypiy inafeypile inafeypipe
iñchiw inafeypiyu inafeypiliyu inafeypiyu
eymu inafeypiymu inafeypilmu inafeypimu
feyegu inafeypiygu inafeypile egu inafeypipe egu
iñchiñ inafeypi inafeypiliyiñ inafeypi
eymün inafeypiymün inafeypilmün inafeypimün
feyegün inafeypiygün inafeypile egün inafeypipe egün

Comparte esto: