tüfa ta g, verbo

gütxamka –

vt

conversar.

Gütxamkayiñ kiñeke wenüy inchiñ. ‘Conversamos con un amigo.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche gütxamkan gütxamkali gütxamkachi
eymi gütxamkaymi gütxamkalmi gütxamkage
fey gütxamkay gütxamkale gütxamkape
iñchiw gütxamkayu gütxamkaliyu gütxamkayu
eymu gütxamkaymu gütxamkalmu gütxamkamu
feyegu gütxamkaygu gütxamkale egu gütxamkape egu
iñchiñ gütxamka gütxamkaliyiñ gütxamka
eymün gütxamkaymün gütxamkalmün gütxamkamün
feyegün gütxamkaygün gütxamkale egün gütxamkape egün

Comparte esto: