tüfa ta g, verbo

gañwazküle –

vi

estar decaido, decaída.


iney indicativo condicional imperativo
iñche gañwazkülen gañwazküleli gañwazkülechi
eymi gañwazküleymi gañwazkülelmi gañwazkülege
fey gañwazküley gañwazkülele gañwazkülepe
iñchiw gañwazküleyu gañwazküleliyu gañwazküleyu
eymu gañwazküleymu gañwazkülelmu gañwazkülemu
feyegu gañwazküleygu gañwazkülele egu gañwazkülepe egu
iñchiñ gañwazküle gañwazküleliyiñ gañwazküle
eymün gañwazküleymün gañwazkülelmün gañwazkülemün
feyegün gañwazküleygün gañwazkülele egün gañwazkülepe egün

Comparte esto: