tüfa ta f, verbo

fitxunküle –

vi

estar con humo.

Müna fitxunküley Santiaw. ‘Hay mucho humo (smog) en Santiago’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche fitxunkülen fitxunküleli fitxunkülechi
eymi fitxunküleymi fitxunkülelmi fitxunkülege
fey fitxunküley fitxunkülele fitxunkülepe
iñchiw fitxunküleyu fitxunküleliyu fitxunküleyu
eymu fitxunküleymu fitxunkülelmu fitxunkülemu
feyegu fitxunküleygu fitxunkülele egu fitxunkülepe egu
iñchiñ fitxunküle fitxunküleliyiñ fitxunküle
eymün fitxunküleymün fitxunkülelmün fitxunkülemün
feyegün fitxunküleygün fitxunkülele egün fitxunkülepe egün

Comparte esto: