tüfa ta f, verbo

fiñmawküle –

vi

estar nervioso, nerviosa.

Fiñmawküley Florentina. ‘Está nerviosa Florentina.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche fiñmawkülen fiñmawküleli fiñmawkülechi
eymi fiñmawküleymi fiñmawkülelmi fiñmawkülege
fey fiñmawküley fiñmawkülele fiñmawkülepe
iñchiw fiñmawküleyu fiñmawküleliyu fiñmawküleyu
eymu fiñmawküleymu fiñmawkülelmu fiñmawkülemu
feyegu fiñmawküleygu fiñmawkülele egu fiñmawkülepe egu
iñchiñ fiñmawküle fiñmawküleliyiñ fiñmawküle
eymün fiñmawküleymün fiñmawkülelmün fiñmawkülemün
feyegün fiñmawküleygün fiñmawkülele egün fiñmawkülepe egün

Comparte esto: