tüfa ta ch, verbo

chumgechige –

vint

ser cómo.

Feypiaeyu chumgechigen. ‘Te diré cómo es.’ [NCH]


iney indicativo condicional imperativo
iñche chumgechigen chumgechigeli chumgechigechi
eymi chumgechigeymi chumgechigelmi chumgechigege
fey chumgechigey chumgechigele chumgechigepe
iñchiw chumgechigeyu chumgechigeliyu chumgechigeyu
eymu chumgechigeymu chumgechigelmu chumgechigemu
feyegu chumgechigeygu chumgechigele egu chumgechigepe egu
iñchiñ chumgechige chumgechigeliyiñ chumgechige
eymün chumgechigeymün chumgechigelmün chumgechigemün
feyegün chumgechigeygün chumgechigele egün chumgechigepe egün