tüfa ta ch, verbo

choñiw –

vi

aburrirse, impacientarse.

Choñiwün. Aburrido.
‘Choñiwün tañi fente allkütufiel mew.’


iney indicativo condicional imperativo
iñche choñiwün choñiwli choñiwchi
eymi choñiwimi choñiwülmi choñiwge
fey choñiwi choñiwle choñiwpe
iñchiw choñiwiyu choñiwliyu choñiwyu
eymu choñiwimu choñiwülmu choñiwmu
feyegu choñiwigu choñiwle egu choñiwpe egu
iñchiñ choñiwiyiñ choñiwliyiñ choñiw
eymün choñiwimün choñiwülmün choñiwmün
feyegün choñiwigün choñiwle egün choñiwpe egün

Comparte esto: