tüfa ta ch, verbo

chaziñma –

vt

echar sal, salar.

Ka püchin chaziñmagekey. ‘Se salan un poquito.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche chaziñman chaziñmali chaziñmachi
eymi chaziñmaymi chaziñmalmi chaziñmage
fey chaziñmay chaziñmale chaziñmape
iñchiw chaziñmayu chaziñmaliyu chaziñmayu
eymu chaziñmaymu chaziñmalmu chaziñmamu
feyegu chaziñmaygu chaziñmale egu chaziñmape egu
iñchiñ chaziñma chaziñmaliyiñ chaziñma
eymün chaziñmaymün chaziñmalmün chaziñmamün
feyegün chaziñmaygün chaziñmale egün chaziñmape egün

Comparte esto: