tüfa ta ch, verbo

chalintuku –

vt

saludar y presentarse.


iney indicativo condicional imperativo
iñche chalintukun chalintukuli chalintukuchi
eymi chalintukuymi chalintukulmi chalintukuge
fey chalintukuy chalintukule chalintukupe
iñchiw chalintukuyu chalintukuliyu chalintukuyu
eymu chalintukuymu chalintukulmu chalintukumu
feyegu chalintukuygu chalintukule egu chalintukupe egu
iñchiñ chalintuku chalintukuliyiñ chalintuku
eymün chalintukuymün chalintukulmün chalintukumün
feyegün chalintukuygün chalintukule egün chalintukupe egün

Comparte esto: