tüfa ta ch, verbo

chalientu –

vi

despedirse.


iney indicativo condicional imperativo
iñche chalientun chalientuli chalientuchi
eymi chalientuymi chalientulmi chalientuge
fey chalientuy chalientule chalientupe
iñchiw chalientuyu chalientuliyu chalientuyu
eymu chalientuymu chalientulmu chalientumu
feyegu chalientuygu chalientule egu chalientupe egu
iñchiñ chalientu chalientuliyiñ chalientu
eymün chalientuymün chalientulmün chalientumün
feyegün chalientuygün chalientule egün chalientupe egün

Comparte esto: