tüfa ta a, verbo

azüwküle –

vi

ser correspondiente.

Zewmaentufige tüfachi gütxam, wirintukuafimi ti ramtun azüwkülelu. ‘Completa el siguiente diálogo, escribiendo las preguntas correspondientes.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche azüwkülen azüwküleli azüwkülechi
eymi azüwküleymi azüwkülelmi azüwkülege
fey azüwküley azüwkülele azüwkülepe
iñchiw azüwküleyu azüwküleliyu azüwküleyu
eymu azüwküleymu azüwkülelmu azüwkülemu
feyegu azüwküleygu azüwkülele egu azüwkülepe egu
iñchiñ azüwküle azüwküleliyiñ azüwküle
eymün azüwküleymün azüwkülelmün azüwkülemün
feyegün azüwküleygün azüwkülele egün azüwkülepe egün

Comparte esto: