tüfa ta a, verbo

azkintuw –

v

mirarse.

Ti epu pichikewentxu weluke azkintuwigu. ‘Los dos niños se miraban mutuamente.’ [NCH]


iney indicativo condicional imperativo
iñche azkintuwün azkintuwli azkintuwchi
eymi azkintuwimi azkintuwülmi azkintuwge
fey azkintuwi azkintuwle azkintuwpe
iñchiw azkintuwiyu azkintuwliyu azkintuwyu
eymu azkintuwimu azkintuwülmu azkintuwmu
feyegu azkintuwigu azkintuwle egu azkintuwpe egu
iñchiñ azkintuwiyiñ azkintuwliyiñ azkintuw
eymün azkintuwimün azkintuwülmün azkintuwmün
feyegün azkintuwigün azkintuwle egün azkintuwpe egün