tüfa ta a, verbo

ayiwküle –

vi

estar contento, estar feliz.

Ayiwkülen. ‘Estoy contento.’


iney indicativo condicional imperativo
iñche ayiwkülen ayiwküleli ayiwkülechi
eymi ayiwküleymi ayiwkülelmi ayiwkülege
fey ayiwküley ayiwkülele ayiwkülepe
iñchiw ayiwküleyu ayiwküleliyu ayiwküleyu
eymu ayiwküleymu ayiwkülelmu ayiwkülemu
feyegu ayiwküleygu ayiwkülele egu ayiwkülepe egu
iñchiñ ayiwküle ayiwküleliyiñ ayiwküle
eymün ayiwküleymün ayiwkülelmün ayiwkülemün
feyegün ayiwküleygün ayiwkülele egün ayiwkülepe egün

Comparte esto: