tüfa ta a, verbo

arelruka –

vt

prestar la casa.

Arelrukafi. ‘Le prestó la casa.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche arelrukan arelrukali arelrukachi
eymi arelrukaymi arelrukalmi arelrukage
fey arelrukay arelrukale arelrukape
iñchiw arelrukayu arelrukaliyu arelrukayu
eymu arelrukaymu arelrukalmu arelrukamu
feyegu arelrukaygu arelrukale egu arelrukape egu
iñchiñ arelruka arelrukaliyiñ arelruka
eymün arelrukaymün arelrukalmün arelrukamün
feyegün arelrukaygün arelrukale egün arelrukape egün

Comparte esto: