tüfa ta a, verbo

aligkutxan –

vi

tener fiebre.

Aligkutxankülepelan. ‘Tendré fiebre.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche aligkutxanün aligkutxanli aligkutxanchi
eymi aligkutxanimi aligkutxanülmi aligkutxange
fey aligkutxani aligkutxanle aligkutxanpe
iñchiw aligkutxaniyu aligkutxanliyu aligkutxanyu
eymu aligkutxanimu aligkutxanülmu aligkutxanmu
feyegu aligkutxanigu aligkutxanle egu aligkutxanpe egu
iñchiñ aligkutxaniyiñ aligkutxanliyiñ aligkutxan
eymün aligkutxanimün aligkutxanülmün aligkutxanmün
feyegün aligkutxanigün aligkutxanle egün aligkutxanpe egün

Comparte esto: